Перейти до основного вмісту

Розвідка та видобуток

РОДОВИЩЕ МІДІ У ВОЛИНСЬКІЙ ОБЛАСТІ

РОЗВІДКА ТА ВИДОБУТОК

Металічні корисні копалини в Волинській області представлені родовищем комплексних мідних руд, і КП «Волиньприродресурс» має спеціальний дозвіл на промислову розробку рудопрояву міді на ділянці «Жиричі», розташованій у Ратнівська територіальній громаді Ковельського району, загальною площею 31,4 км². Спецдозвіл на промисловий видобуток комплексних мідних руд №6189 від 13.03.2017 року, терміном на 20 років.

3140 тис. га
Ліцензійних площ

Наразі на території родовища «Жиричі», що знаходиться в 5 км від лінії розмежування українсько-білоруського кордону, зведені фортифікаційні споруди та проведено повне його мінування, що унеможливлює проведення будь-яких підготовчих чи видобувних робіт на даному родовищі. Розмінування прикордонних територій, які було додатково проведено в зв'язку з військовою агресією та введення військового стану згідно рішення РНБО та КМУ, розпочнеться не раніше як за два роки після завершення військового стану, а отже, освоєння родовища «Жиричі» затягується та переноситься на майбутню перспективу. Тому території, на яких є теоретична можливість видобувати необхідну нашій країні руду, на даний час не можуть бути використані в мирних цілях. Освоєння родовища потребує значних інвестицій та пошуку партнерів, які неможливо залучити під час військового стану.

Ефективний та відповідальний видобуток міді передбачає дотримання екологічних стандартів та правових норм

Етапи видобутку міді

1. Підготовчі роботи та геологічна розвідка

Перед розробкою шахти проводять геологічні дослідження шляхом буріння свердловин глибиною до 500м, які включають, аналіз вилучених кернів та геофізичні дослідження для визначення місць найбільшої концентрації мідних руд.

2. Підготовка місця видобутку

Підготовка місця видобутку включає будівництво шахти та встановлення необхідного обладнання. Система розробки рудопрояв забезпечує збереження поверхні ділянки, адже роботи проводяться на глибині від 250 до 450 метрів.

3. Видобуток міді

Після завершення підготовчих робіт починається розробка мідного родовища. Розкриття Жирицького рудопрояву відбувається шахтним підземним методом. 

4. Обробка руди

Видобута руда транспортується з шахти до поверхні за допомогою ліфтів або конвеєрних систем. На поверхню доставляється мідний концентрат для подальшої обробки та вилучення міді.

5. Рафінування

Етап рафінування міді включає в себе видалення всіх небажаних домішок, щоб отримати чистий метал.

6. Реалізація видобутої міді

Залучення потенційних покупців або партнерів для реалізації видобутої міді. 

Контакти

Київський майдан, 9, м. Луцьк, Волинська область, Україна, 43027

volynpryrodresurs@gmail.com

+380 67 311 22 11